<%@ Language=JavaScript %> Wyspy Wirtualne z Waldemarem Łysiakiem
Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do nas

  WYSPY SKARBÓW

Z archipelagu wysp odnalezionych
Kolekcjonerstwo, Drodzy Państwo, nie jest nikczemne, ani idiotyczne - jest wzniosłe i uczłowiecza, wbrew zdaniu ludzi wyzbytych jakiejkolwiek pozafizjologicznej pasji, którzy czyjeś zbieractwo "con amore" traktują z lekceważeniem...

więcej

Z archipelagu wysp południowych
Michał Anioł był obłąkany! Duże umysły zawsze ocierają się o obłęd. Nawet esteta musi się zgodzić, że szaleństwo artysty to wzniosłość.

więcej

Z archipelagu wysp bezludnych
Przybyło poselstwo od chrześcijańskiego sułtana Napoleona, którego zwano Wielkim, chociaż był niewiernym psem i pijał wino. Ale był nieprzyjacielem sułtanów Rosji i Anglii...

więcej

 

  Kolebka
  
Wyspy zaczarowane
  Szuańska ballada
  Francuska ścieżka
  Empirowy pasjans
  Cesarski poker
  Perfidia
  Asfaltowy saloon
  Szachista
  Flet z mandragory
  Frank Lloyd Wright
  MW
  Łysiak fiction
  Wyspy bezludne
  Konkwista
  Dobry
  Napoleoniada
  Lepszy
  Milczące psy
  Najlepszy
  Statek
  Malarstwo Białego Człowieka 1
  Malarstwo Białego Człowieka 2
  Malarstwo Białego Człowieka 3
  Malarstwo Białego Człowieka 4
  POCZET królów bałwochwalców
  Malarstwo Białego Człowieka 5
  Napoleon fortyfikator
  Malarstwo Białego Człowieka 6
  Cena
  Malarstwo Białego Człowieka 7
  Stulecie kłamców
  Malarstwo Białego Człowieka 8
  Wyspa zaginionych skarbów
  Kielich
  Empireum tom I i II
  Rzeczpospolita kłamców
  Ostatnia kohorta
  Najgorszy
  Salon 2 część 1
  Salon 2 część 2
  Talleyrand
  Lider
  Historia Saskiej Kępy
  Mitologia świata bez klamek
  4 czyli operacja Sandbox
  Satynowy magik
  Malarstwo biało-czerwone t. 1
  KARAWANa Literatury
  Malarstwo biało-czerwone t. 2
  Życie erotyczne księcia Józefa

  WALDEMAR ŁYSIAK - FAKTY I MITY

Znany także pod pseudonimami:


Archibald, Valdemar Baldhead, Mark W. Kingden, Rezerwowy Ł. i Wojciech Kowalewski. Jak wieść niesie wykorzystywał je w celach literackich, w trudnych czasach piśmiennictwa, którego praktykowanie  nie zawsze czyniło wolnym.

 

DOSSIER
Data i miejsce urodzenia:
8 marca 1944 roku w Warszawie.

Stan cywilny:
żonaty.

Wykształcenie:
Liceum im. Bolesława Prusa w Warszawie, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, studia ukończył w 1968 r, Wydział Architektury Uniwersytetu Rzymskiego (historia sztuki) oraz Międzynarodowe Centrum Studiów nad Ochroną i Konserwacją Zabytków w Rzymie.

Zawód wyuczony i wykonywany:
Architekt, historyk sztuki, pisarz, publicysta, były wykładowca Historii Kultury i Cywilizacji na Politechnice Warszawskiej.

Zawód wymarzony-niespełniony:
Szejk naftowy.

PRAKTYKA
Debiut pisarski czyli łatwe początki:

We wrześniu 1969 roku, kiedy to na łamach "Myśli społecznej" ukazał się artykuł Łysiaka o Irlandii za czasów napoleońskich. Debiut beletrystyczny nastąpił pod koniec roku 1972, gdy w miesięczniku "Morze" zostały wydrukowane dwie nowele marynistyczne: "Spowiedź galernika" i "Misja korsarza".
Następnie była "Kolebka" (pierwsza powieść) za którą zdobył nagrodę w konkursie z okazji 50-lecia ZLP. Po powrocie ze studiów na Uniwersytecie Rzymskim napisał na zamówienie esej o Orvieto (małe włoskie miasteczko z zabytkową katedrą), który stał się później częścią "Wysp zaczarowanych".

MITOLOGIA
Magia liczby osiem:

Urodzony szczęśliwie ósmego dnia miesiąca, ożenił się też ósmego dnia pomiędzy 1888, a 1988, nosi rozmiar buta osiem stąd też mógł z łatwością przekroczyć Rubikon, największy dramat życiowy dokonał się w jego życiu 8.08.88.
Zafascynowany magią liczby „8” - spłodził osiem tomów „Malarstwa Białego Człowieka” z osiemdziesięcioma ośmioma magicznymi rozdziałami i od tego rozpoczął tworzenie nowego świata dnia ósmego, kiedy szacowni poprzednicy w dniu siódmym n.e. jeszcze się nie pozbierali po poniesionej klęsce.I magia plotek:

Członek wielce elitarnej, międzynarodowej grupy komandosów, mający w przerwach między misjami, gorący romans ze znaną aktorką francuską Catherine Deneuve. Ukrywał się przed obciążeniami alimentacyjnymi na wyspie oczywiście bezludnej, gdzieś na południowym Pacyfiku i pertraktował ze swoim ojcem, w sprawie ostatecznego rozwiązania kwestii odpowiedzialności rodzinnej. Po powrocie do kraju napisał kilka słów zaczarowanych i tak pozostał bezspornie autorem najpiękniejszych wysp literackich.

  Przypis

Wyspy z zaczarowanych, bezludnych snów, wpisuję do ulubionych mych "łysiaków'.


Copyright ©2001 - 2012  KRISAND

All rights reserved.